Nasza Kadra

Irena Janerka

Mgr Pedagogiki, w zawodzie od 1978 r., twórczyni, właścicielka i dyrektorka Domowego Przedszkola.

Pedagog z wykształcenia – absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych, specjalność: pedagogika przedszkolna, i z tradycji rodzinnych – Babcia Apolonia Dolińska z Białobrzeskich i dziadek Michał Doliński to od lat 20. do 60. ubiegłego wieku nauczyciele i pedagodzy z wykształcenia i z powołania.

Pomysł prywatnego przedszkola zrodził się po obaleniu komunizmu, pod wpływem doświadczeń zebranych w licznych podróżach, podczas zwiedzania przedszkoli w Europie, pod urokiem nowoczesnej psychologii i osobowości profesor Anny Brzezińskiej oraz po lekturze „Wychowania bez porażek” Thomasa Gordona

Warto marzyć i mieć swój jasno określony cel – to przy odrobinie szczęścia jest droga do sukcesu.

Mgr Monika Cieszkowska

Nauczyciel mianowany. W Domowym przedszkolu nauczyciel w grupie „Przyrodników „. Od 16 lat związana z nauczaniem . W swojej pracy stosuje takie metody nauczania jak: bajkoterapia, metody aktywizujące, metody sytuacyjne, inscenizacje , Metodę Dobrego Startu. Kocham dzieci i swoją pracę , dlatego wkładam w nią całe serce, starając się odkrywać dziecięce talenty, pasje i potrzeby.

Barbara Zielińska

Opiekunka w grupie „Przyrodników ” wykształcenie: Medyczne Studium Zawodowe Nr 2 w Szczecinie, specjalność: opiekunka dziecięca, 15 lat doświadczenia zawodowego. „Kiedy śmieje się dziecko , śmieje się cały świat” – ta Korczakowska myśl , przyświeca mi w mojej codziennej pracy w Domowym przedszkolu.

Mgr Natalia Grzeczyńska

Nauczyciel w grupie „Pszczółek”. W swojej pracy staram się pokazać dzieciom, że każde z nich potrafi zrobić wiele rzeczy sam i będzie to wyjątkowe . Wkładam piękno w dłonie, daje słowo , obrazy , idee , na których tworzą się fundamenty. Stosuję różne metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, kursach, praktykach oraz w wcześniejszej pracy. Podziwiam dzieci za ich szczerość oraz spontaniczność, patrzą na świat „głębiej” niż my dorośli.

Małgorzata Kobierska

Opiekunka w grupie ” Pszczółek „. W Domowym Przedszkolu od 2010r . „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.” Paulo Coelho. Z dziećmi uwielbiam śpiewać, organizować zabawy zespołowe oraz eksperymentować z materiałami plastycznymi. Ich uśmiech jest dla mnie największą oraz najszczerszą nagrodą za poświęcony im czas.

Renata Ropiak

Szefowa naszej przedszkolnej kuchni, z zawoduTechnik Żywienia Zbiorowego. W Domowym Przedszkolu już od 2007 dba o przygotowanie pysznych i pożywnych posiłków . „Najbardziej cieszy mnie, kiedy w okienku pojawia się dziecko z prośbą o dokładkę ”