O nas

„Domowe Przedszkole” to jedno z najstarszych niepublicznych przedszkoli w naszym mieście. W roku szkolnym 2013/2014 obchodziliśmy 20-lecie założenia. Nadzór pedagogiczny nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie.


Naszym atutem są:

  • domowa atmosfera,
  • położenie w otulinie Parku Noakowskiego z dala od zgiełku miejskiego,
  • własna kuchnia i domowe obiady,
  • wykształcona, młoda, kreatywna, ciągle doskonaląca się kadra,
  • zróżnicowane zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach – Kliknij aby zobaczyć zajęcia dodatkowe
  • Wielkie Serce!

Charakterystyka przedszkola

Jesteśmy małym, kameralnym przedszkolem, ale…nie wielkość świadczy o jakości…

Charakterystyczna sylwetka budynku, ze swoim dużym ogrodem, na stałe wpisała się w krajobraz Parku Noakowskiego, co umożliwia pełne i naturalne obcowanie dzieci ze światem przyrody i naturą.

Jesteśmy małym, kameralnym przedszkolem, w którym dzieci czują się bezpiecznie i unikają stresu związanego z pierwszym przekroczeniem progu „dom-przedszkole”. Naszym wielkim sukcesem jest radość z jaką dzieci przychodzą do przedszkola a jeszcze większym, gdy nie chcą z niego wyjść.

Naszym przedszkolakom stwarzamy możliwość wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości poprzez ciekawą i zróżnicowaną ofertę zajęć dodatkowych.

Bezpieczeństwo dzieci, ciepła i serdeczna atmosfera, przebywanie w przyjaznym otoczeniu i wspaniała zabawa każdego dnia to nasze priorytety. Ponadto wielką wagę przywiązujemy do uczenia dzieci takich wartości jak rodzina, szacunek i tolerancja. Naszym głównym celem jest, by maluchy opuszczające nasze przedszkole były gotowe do podjęcia nauki w szkole.


„Esy-floresy dziecięce sukcesy”

Realizujemy podstawę programowa wychowania przedszkolnego. Pracujemy według programu „Esy-floresy dziecięce sukcesy” W. Jaroszewskiej i M. Skórkowskiej, którego głównym celem jest wyzwalanie naturalnej dziecięcej spontaniczności. Nasi nauczyciele mają za zadanie inspirować, towarzyszyć dziecku w rozwoju, udzielać niezbędnych wskazówek, pomagać ale nie wyręczać. Przedszkole ma zadanie kłaść nacisk na uczenie się dziecka, a nie uczenie go przez nauczyciela.


Kochamy świeże powietrze

U nas nie ma „złej pogody”, dlatego dzieci należy zaopatrzyć w wygodny strój i kalosze. Pamiętając, jak ważny jest pobyt dzieci na świeżym powietrzu, z racji lokalizacji przedszkola (w parku) mamy przywilej korzystania z jego uroków o każdej porze roku. Spacery zapewniają nam żywy kontakt z przyrodą. W ogrodzie przedszkolnym dzieci zdobywają swoje małe szczyty na skałce wspinaczkowej, doskonalą umiejętność jazdy na rowerze a zimą trenują zjazdy saneczkami.


Co lubią rodzice w naszym przedszkolu?

Nasze przedszkole cieszy się dobrą opinią w lokalnym środowisku, a przede wszystkim wśród Rodziców naszych przedszkolaków i to jest dla nas najważniejsze! Jednogłośnie wskazują oni na bardzo dobry kontakt z nauczycielkami, bezpieczeństwo, małe grupy, ciepłą domową atmosferę oraz serdeczność, jaką ich dzieci otrzymują od pracowników przedszkola.

Współpracujemy z rodzicami; rodzice są naszymi sojusznikami. Drzwi naszego przedszkola są dla nich otwarte o każdej porze dnia i we wszystkich sytuacjach życia przedszkolnego.


Własna kuchnia

Prowadzimy własną, smaczną i zdrową domową kuchnie, która pozwala nam przygotowywać pełnowartościowe posiłki od śniadania po podwieczorek. We wszechobecnym cateringu, który już dawno przestał spełniać swoją rolę jest to niewątpliwie ogromna zaleta.

Istnieje możliwość dostosowania diety do potrzeb dziecka.


Dodatkowe informacje

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok z wyjątkiem dni ustawowo wolnych oraz przerw ustalonych przez Dyrektora Przedszkola oraz lipcowej przerwy wakacyjnej, od pn – pt, w godz. od 7.00 – 17.00.


Zapraszamy Państwa do odwiedzin Naszego Przedszkola.

Do zobaczenia…